Description
Cynacholin 100 ml.
– Phytopharm –
Cynacholin stosuje się w schorzeniach żołądkowo-jelitowych.
Skład: Wyciąg etanolowy z ziela karczocha (Cynarae extractum fluidum) – 100 ml.
Działanie:
-
zwiększa ilość wydzielanej żółci i działa żółciopędnie,
-
obniża poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi,
-
zapobiega miażdżycy tętnic.
Wskazania:
Cynacholin stosuje się w schorzeniach żołądkowo-jelitowych (dyspepsja, nudności, wymioty, wzdęcia, zaparcia, ból w jamie brzusznej, brak apetytu), pomocniczo w podwyższonym poziomie trójglicerydów i cholesterolu we krwi oraz jako środek profilaktyczny przeciw miażdżycy naczyń krwionośnych.
Co to jest Cynacholin?
Preparat pochodzenia roślinnego, stosowany tradycyjnie w chorobach wątroby.
Co zawiera i jak działa Cynacholin?
Preparat zawiera etanolowy wyciąg płynny z ziela karczocha (Cynara) o zawartości co najmniej 0,25% polifenolokwasów w przeliczeniu na kwas chlorogenowy. Substancje zawarte w wyciągu z liści karczocha stymulują wydzielanie i przepływ żółci (działanie żółciopędne), łagodzą objawy niestrawności. Ponadto, wyciąg z karczocha wykazuje działanie regulujące gospodarkę lipidową.
Kiedy stosować Cynacholin?
Wskazaniem do stosowania preparatu jest niestrawność objawiająca się wzdęciami i uczuciem pełności w jamie brzusznej.
Kiedy nie stosować tego preparatu?
Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu, na karczochy lub na inne rośliny z rodziny astrowatych/złożonych (Asteraceae/Compositae).
Nie stosować jeżeli występuje niedrożność dróg żółciowych.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Cynacholin?
Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
U chorych z kamicą dróg żółciowych preparat może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza.
Ze względu na zawartość etanolu nie stosować u dzieci do 12. roku życia ani u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Informacje dodatkowe o pozostałych składnikach preparatu:
· preparat zawiera etanol (pojedyncza dawka preparatu 2,5 ml zawiera ok. 0,9 g etanolu); należy wziąć to pod uwagę i zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu u osób uzależnionych od alkoholu, z chorobami wątroby lub chorych na padaczkę.
Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Ze względu na zawartość etanolu preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn oraz sprawność psychoruchową.
Dawkowanie preparatu Cynacholin:
Preparat ma postać płynu doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli: 2,5 ml płynu 3 razy na dobę; płyn należy rozcieńczyć, najlepiej niewielką ilością wody.
Czy można stosować Cynacholin w okresie ciąży i karmienia piersią?
W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią; preparat może być stosowany w tym okresie wyłącznie na zlecenie lekarza, gdy w jego ocenie oczekiwane korzyści wyraźnie przeważają nad możliwym ryzykiem. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku! Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu w preparacie.
Czy można stosować równolegle inne preparaty?
Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty.
Nie ma danych dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Jak każdy lek, również Cynacholin może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Sporadycznie mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne.
Preparaty medycyny naturalnej
vitagyn c globulki opinie, erdomed muko, plastry na odciski na stopach, acc mini saszetki, wąchanie stóp, zaschnięta ropa w nosie
https://weddingdream.com/na-ktorej-dloni-i-palcu-nosic-obraczke/